Інформаційно-методичний центр. Бібліотека.

Положення про “Інформаційно-методичний центр. Бібліотека”

25.11.2022.

ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

ДЕНЬ ГІДНОСТІ І СВОБОДИ

21.11.2022.

РАДІОДИКТАНТ ОБ’ЄДНУЄ УКРАЇНУ

09.11.2022.

У День української писемності та мови, який відзначається 9 листопада, традиційно відбувається радіодиктант національної гідності, що був започаткований у 2000 році. Відтоді всі охочі доєднуються до написання диктанту, щоб не стільки з’ясувати, як вони знають українську мову, а продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує свою мову. Ми сьогодні також долучилися до цієї акції.

ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

08.11.2022.

ЛІТЕРАТУРНИЙ ПАРКАН “Я ПРОЧИТАВ(ЛА) І ТОБІ РАДЖУ”

21.10.2022.

У цей неспокійний час, рятівним може стати читання цікавої книги. Учні 4 -10 -х класів поділилися враженнями зі своїми друзями, розмістивши відгук про книгу, яка найбільше їм сподобалася на Padlet-дошці “Літературний паркан “Я прочитав(ла) і тобі раджу”.

ІНСТРУКЦІЯ:
1) перейдіть за посиланням на дошку Padlet
2) натисніть «+», щоб створити новий допис
3) у розділі «Тема» вкажіть своє прізвище та ім’я, клас.
4) залиште допис
5) за бажанням додайте фото

КОНКУРС НА КРАЩУ ПАТРІОТИЧНУ ЗАКЛАДКУ ДЛЯ КНИГИ

18. 10. 2022.

Умілі, позитивні, креативні… І все це – наші четвертокласники, які активно долучилися до конкурсу на кращу патріотичну закладку.
Книга, в якій є гарна закладка, виглядає значно привабливішою. Це своєрідний книжковий аксесуар. Таку книгу і читати приємно!
Фото всіх робіт розміщено на Padlet-дошці: https://padlet.com/medyanikolga65/ns8oa499i7lv6isx

Переможці визначаються шляхом голосування. Переходьте за посиланням, переглядайте фото, гортаючи зображення догори, та ставте вподобайки.

“ЗА ЧЕСТЬ, ЗА ВОЛЮ, ЗА УКРАЇНСЬКУ ДОЛЮ”

14. 10. 2022.

Для учнів 8-Б та 8-Г класів працівниками Обласної бібліотеки для юнацтва ім. О. Гончара в режимі онлайн проведений інформаційно-просвітницький медіаекскурс “За честь, за волю, за українську долю” до Дня українського козацтва та Дня захисників та захисниць.

Від історичних часів козаччини і до сьогодення наш народ мужньо боровся за свою свободу. Українські захисники і захисниці стали символом хоробрості, патріотизму й боротьби народу за свободу та незалежність. Їх відданістю та сміливою боротьбою захоплюється кожен українець та цілий світ.

МОВОЗНАВЧИЙ КАЛЕЙДОСКОП

12.10.2022.

У рамках ” Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек” проведено “Мовознавчий калейдоскоп “Моє багатство- рідна мова”. Українська мова – скарб нації, її генетичний код і запорука нашого духовного розвитку та основа нашого буття. Вона славиться своєю мелодійністю — недарма її називають солов’їною. Про це дізналися учні 7-А, 7-В класів переглянувши відеоматеріал “15 цікавих фактів про українську мову”.
На бібліотечному заході школярі змогли позмагатися та перевірити свої знання з української мови.

“БІБЛІОТЕКА – ТВОЯ ТЕРИТОРІЯ”

07.10.2022.

Для маленьких читайликів 2-х класів в режимі онлайн був проведений захід під назвою
“Бібліобродилка “Бібліотека – твоя територія”.
Під час зустрічі говорили про бібліотеку, дізналися про цікаві книги та їх різновиди, про користь читання. Діти складали прислів’я, відповідали на питання, декламували вірші про книгу які вони підготували. Дякую нашим “чомучкам” за цікаве спілкування.

КНИЖКОВА ВИСТАВКА ” МИ УКРАЇНЦІ: ЧЕСТЬ І СЛАВА НЕЗЛАМНИМ”

05.10.2022.

Уже традиційно з 1 по 31 жовтня проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. У цьому році він проходить під гаслом
“В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким і ніколи”.
Наша країна – земля славного незабутнього минулого, якою можна пишатися. На цій землі упродовж віків формувалася нація з гордим ім’ям – українці, які боронили і боронять сьогодні свою територію від ворожих зазіхань. Нелегкий час переживає країна, але правда і справедливість на нашому боці. Світ тепер знає, що таке справжня НЕЗЛАМНІСТЬ.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

18.05.2022.

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка – яскравий приклад і підтвердження цьому. Це — генетичний код українців. Символ віри, надії, любові. Символ сміливості, боротьби та перемог. Вишиванка єднає українців та друзів України по всьому світу. Вишиванка — духовна броня українців. Захистимо своє! — саме такими є офіційні гасла свята цього року.

А що знаєте ви про вишиванку? Спробуйте перевірити і поповнити свої зання про цей оберіг українців.

   УКРАЇНСЬКИЙ ТРЕНД ЗВУЧИТЬ У ВСЬОМУ СВІТІ

07.04.20220

  Пісня  «Ой у лузі червона калина» стала  однією з найбільш популярних  у перші місяці українського протистояння  у війні з російськими окупантами.

   Після того як соліст українського гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк заспівав а капела  цю пісню посеред Києва,  який бомбили російські війська, вона набула нової популярності. Ії переспівують у соціальних мережах дорослі та діти, виконують воїни ЗСУ, а звичайні українці ставлять на рингтони своїх смартфонів. Пісня яка стала  відомою у цілому світі.  Але мало хто знає, що «Ой у лузі червона калина»  – це українська стрілецька пісня, яка була створена понад століття тому. Вона стала справжнім хітом  і символом майбутньої перемоги.

Ой у лузі червона калина похилилася,

Чогось наша славна Україна зажурилася.

А ми тую червону калину підіймемо,

А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

Марширують наші добровольці у кривавий тан

Визволяти братів-українців з ворожих кайдан.

А ми наших братів-українців визволимо,

А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

Не хилися, червона калино, маєш білий цвіт.

Не журися, славна Україно, маєш вільний рід.

А ми тую червону калину підіймемо,

А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

Гей, у полі ярої пшениці золотистий лан,

Розпочали стрільці українські з ворогами тан!

А ми тую ярую пшеницю ізберемо,

А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

Як повіє буйнесенький вітер з широких степів,

Та й прославить по всій Україні січових стрільців.

А ми тую стрілецькую славу збережемо,

А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!

КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ «Новинки літератури»

29.03.2022.

Шановні користувачі, до вашої уваги книги які надійшли останнім часом до нашої бібліотеки.

Солдати Чорнобиля / автори-упорядники С. В. Козлов, А. І. Шевченко. –Полтава: ФОП Говоров С. В., 2021. – 256 с.: іл.

Книга присвячена полтавцям, які внесли свою частку в подолання наслідків найбільшої техногенної катастрофи в історії людства – аварії на Чорнобильській атомній електростанції 26 квітня 1986 року.

Автори й упорядники книги – Сергій Козлов (випускник нашої школи) та Анатолій Шевченко – самі пройшли крізь чорнобильське пекло. Кожний спогад, кожне свідчення – це свого роду документ, який потрібно передати нащадкам.
Тож книга буде цікавою не тільки ліквідаторам, евакуйованим із зони лиха та Їх родичам, а й широкому колу читачів.

Титаренко В. П. Вишивальне мистецтво Полтавщини: науково-популярне видання. – Полтава: Полтавський літератор, 2021. – 268 с.: іл.

      У книзі розглянуто актуальні питання історії вишивального мистецтва, історії українського рушника, українського вишитого одягу (чоловіча, жіноча сорочка, керсетки), творче використання традиційної вишивки при створенні сучасних колекцій одягу. Подано нариси творчого доробку полтавських мисткинь з вишивального мистецтва, особливості колористики та семантики в українській вишивці.

КНИЖКОВА ПОЛИЦЯ “ЗДОЛАЙ БУЛІНГ”

17.03.2022.

Згідно з дослідженнями, 24% українських дітей хоча б раз стикались із цькуванням у школі. З них менше половини розповідало про цей досвід батькам, рідним та друзям. Дуже часто булінг призводить до  непоправних наслідків, а тому останнім часом у світі активно говорять про те, як зупинити шкільне насилля.

ЩО ТАКЕ БУЛІНГ ТА ЯКІ ЙОГО ПРИЧИНИ

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.

Кривдники можуть знайти безліч причин щоб цькувати дитину: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо.

Яскравими прикладами булінгу є словесні образи, навмисне неприйняття дитини до колективу, шантаж та навіть побиття.

“Успіхи у навчанні, матеріальні можливості та навіть особливості характеру можуть стати основою для булінгу. Крім того, жертвою булінгу може стати також той, кому складно спілкуватися з однолітками, хто поводиться відлюдкувато чи, навпаки, провокативно”, – зауважують психологи.

Частіше за все люди, що цькують, вважають, що це смішно і в цьому немає великої проблеми чи трагедії, а також, що дорослі не будуть звертати на це увагу.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ СТАВ ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ

Перше і найголовніше правило – не тримати це у секреті. Розкажи друзям, знайомим чи рідним про те, що тебе ображають у школі, цього не слід соромитись.

Інколи допомогти з вирішенням складної ситуації у школі може абсолютно не пов’язана з цим людина: тренер у секції, куди ти ходиш після школи, або вчитель, до якого ти ходиш на додаткові заняття.

Також не слід звинувачувати себе у тому, що тебе цькують. Ми говорили раніше, що кривдникам легко знайти жертву булінгу, адже для цього слід просто якось відрізнятись від оточуючих.

Якщо цькування у школі перетворились зі словесних на фізичні – йди до директора школи або завуча та докладно розкажи їм про це. Також повідом про ситуацію батьків. Якщо у школі є психолог, то можна сміливо звернутись до нього, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі.

Сьогодні на нашій КНИЖКОВІЙ ПОЛИЦІ представлено твори сучасних письменників про те, як здолати булінг, бути сильним та впевненим у собі.

1. Елеонора Форнасарі «Здолай булінг разом із героями казок»

Ви точно впізнаєте цих дванадцятьох відомих лиходіїв-булерів із відомих казок: зведених сестер з казки про Попелюшку, Людожера з казки про Хлопчика-Мізинчика, Королеву-мачуху з казки про Білосніжку та інших. Іноді заздрісні чаклунки, люті велетні та страшні вовки не надто відрізняються від булерів, яких ти можеш зустріти у школі, в парку, на футбольному полі чи в інтернеті. Дізнавайся, якими різними бувають булери і навчися давати їм відсіч. А часом буває так, що й самі булери потребують допомоги. Вони справді можуть змінитися і навіть перетворитися з кривдника на друга, усвідомивши причини та наслідки своєї поведінки.

2. Алевтіна Шавлач “Пампуха”

Інколи для того, щоб отримати те, про що завжди мріяла, потрібно пройти через чимало випробувань. Кому, як не Гані знати про це: вона пережила шкільний булінг, вуличне цькування, несприйняття себе. І це ще не все! Але як нам показує наша героїня, при бажанні можливо все змінити!

3. Юлія Чернієнко “Помста”

Шкільні роки Міри простими не назвеш: постійна травля з боку однокласників, непомічання цього вчителями, розлучення батьків та особистий щоденник, який знає усі її думки, спогади та сльози. Але одного дня тиха Міра прийшла зовсім не схожою на себе, щоб покінчити зі своїми стражданнями раз і на завжди.

4. А. Аудгільд Сульберг “Хто проти суперкрутих?”

Життя 12-річної Анне Беа проходить не дуже радісно, вона вважає свою зовнішність дівчини-альбіноса потворною та зневажає себе, та ще трійко найкрутіших дівчат школи постійно кепкують над нею та роблять її життя пеклом. Але водночас вона має найкращого друга, який завжди підтримає її та розвеселить, люблячих батьків.  Анне Беа доведеться поглянути в очі своїм найбільшим страхам і дати відсіч суперкрутим.

БІБЛІОМІКС “НА ГОСТИНИ ДО МИКОЛАЯ”

16.12.2021.

Напередодні чарівного свята Миколая до шкільної бібліотеки завітали найменші читайлики 1-А та 1-Б класу. Веселі вірші, загадки, руханки під новорічну пісню, книги про зиму, сувеніри від Святого Миколая створили відчуття новорічної казки та святковий настрій.

КНИЖКОВА ВИСТАВКА “НОВОРІЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП”

13.12.2021.

Діти і дорослі з нетерпінням чекають день Святого Миколая, бо для кожного – це свято несподіваних сюрпризів, радісних сподівань.

Цей день розпочинає цикл новорічних свят. Шкільна бібліотека запрошує юних читачів на перегляд книжкової виставки “Новорічний калейдоскоп”.

Пориньте у зимову казку, відчуйте смак свята, отримайте насолоду від читання, бо радість приходить до тих, хто вміє вірити у диво.

БІБЛІОМОЗАЇКА “ЧАРІВНИЙ СВІТ ПРИГОД ВСЕВОЛОДА НЕСТАЙКА”

08.12.2021.

Пригоди, пригоди, пригоди…!!!

Веселі, дотепні, кумедні та сповнені доброго гумору – це все твори Всеволода Нестайка. Кожен хто їх читає – закохується у героїв із перших рядків.

У цьому змогли переконатися учні 3-Б класу, завітавши на бібліотечний захід “Чарівний світ пригод Всеволода Нестайка”. Вони дізналися про дитячі роки письменника, історію написання книги “В Країні Сонячних зайчиків”, побували на першому уроці у спеціалізованій лісовій школі із ведмежою мовою викладання, переглянули уривок із короткометражного фільму “Тореодори із Васюківки”.

По завершенню заходу, книги цього чудового автора змогли взяти всі бажаючі. Приємного вам читання!!!

УРОК-ПРОЄКТ “ВИДИ СПОРТУ” 07.12.2021.

07 грудня у читальній залі шкільної бібліотеки відбувся урок-проєкт з англійської мови “Види спорту” у 6-Б класі (учитель Яценко Надія Герасимівна). Діти представляли свої проєкти про улюблені види спорту, читали книги із фонду бібліотеки про олімпійські ігри, активно обговорювали прочитаний матеріал.

ВСІ НАУКИ ПОВ’ЯЗАНІ МІЖ СОБОЮ 30.11.2021.

30 листопада 2021 року у приміщені шкільної бібліотеки Комунального закладу “Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 27 ” відбувся показовий інтегрований урок-подорож з географії та математики на тему: «Масштаб. Знаходження відстаней на карті».
Діти із задоволенням поринули у цікавий та захоплюючий світ науки, використовуючи свої знання з даних освітніх галузей. Дехто, виконуючи випереджувальне завдання, підготував цікаві повідомлення про міста України.
Потім учні і учениці за допомогою атласів визначали відстань між містами на карті та, застосовуючи свої знання про масштаб, обраховували її на місцевості. Вони працювали як індивідуально так і в групах.
В кінці заняття діти мали змогу ознайомитися із цікавими довідниками з даних предметів, які наявні у шкільній бібліотеці.
Всі учасники освітнього процесу отримали масу задоволення, нових знань та умінь.

КНИЖКОВА ВИСТАВКА “АРТ-ТЕРАПІЯ “КРАСА В МИСТЕЦТВІ”

23.11.2021.

Книжкова виставка “Ми є народ, якого не здолати(До Дня Гідності та Свободи)

18.11.2021.

“Володіємо українським словом”

09.11.2021.

Протягом 8-9 листопада для учнів 7-А та 6-Б класів у шкільній бібліотеці було проведено мовний батл “Володіємо українським словом” ( до Дня української писемності та мови). Після інформаційної частини та перегляду відеофільму розпочалися змагання команд. Учні отримали чудову нагоду перевірити свої знання з української мови та дізнатися багато нового з історії її виникнення.

“Спочатку було слово…”

01.11.2021.

До Дня української писемності та мови, який відзначається 9 листопада, у шкільній бібліотеці оформлена книжкова виставка “Спочатку було слово…”Ну що б, здавалося, слова…Слова та голос — більш нічого.А серце б’ється — ожива,Як їх почує!.. Т. ШевченкоУ народі говорять, що ” буква до букви – складається слово, а слово до слова – звучить рідна мова”. Любіть, шануйте і бережіть українську мову – вона наш генетичний код.

Дружба з книгою – це свято!

07.10.2021

Веселі, позитивні, класні, допитливі учні 2-В класу завітали до шкільної бібліотеки. Їх зустріли зав.бібліотекою Медяник О.П., бібліотекар Сакал Г.М. Вони розповіли дітям, що ж то таке бібліотека, які бувають книги, правила користування та поводження з книгою. Один із поперед одного діти впізнавали героїв казок, відгадуючи вікторину. Всі учні забажали стати читачами бібліотеки та отримали на згадку традиційний подарунок – яскраву закладинку.

Краєзнавчий захід “Моя Полтава”

“Лава на лаву – козацька забава”

“Вірю в твоє майбутнє, Україно!”

22.08.2021.

З днем Незалежності вітаю всіх вас, люди,

Хто в серці промінь сонечка несе!

Нехай добро в душі натхненній буде

І мир в країні — це понад усе!

Надія Красоткіна

Новітній історії України виповнюється 30 років. Українська жага до волі та незалежності пройшла крізь віки і кожен з нас отримав свободу, яка є нашою спадщиною та здобутком. До свята у шкільній бібліотеці створена книжкова виставка “Вірю в твоє майбутнє, Україно!”, де представлена література про історію нашої держави та її сьогодення. Прийшов час, коли треба озирнутися назад і, зробивши правильні висновки, сміливо крокувати вперед. Майбутнє залежить від кожного з нас.Зі святом всіх !!! З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, УКРАЇНО!!!